U227540

ASTA HOLMBERG, "Marin-målare", olja på duk

Bud: 2 600 kr
Avslutat 27 november 20:15
Utropspris: 3 000 kr

Mer information

Signerad Asta Holmberg. Olja på duk, 41x37 cm. A tergo med utställningsetikett från Östgöta Konstförenings utställning 1926. Obetydliga märken.

Vänligen observera att detta objekt finns för visning samt utlämning i Södersens lokaler i Uppsala, Bolandsgatan 15G.

Detta objekt omfattas av följerätt

Budhistorik

  • Bevakningspris uppnått
  • 27 november 2022 kl. 20:13:21
    123069 (2 600 kr)
    Automatiskt bud
    146454 (2 500 kr)
  • 26 november 2022 kl. 19:11:48
    123069 (2 400 kr)
    Automatiskt bud
    93246 (2 300 kr)
  • 19 november 2022 kl. 16:05:54
    123069 (2 200 kr)
  • 19 november 2022 kl. 14:33:37
    93246 (2 100 kr)
    Automatiskt bud
    98472 (2 000 kr)
  • 16 november 2022 kl. 17:05:12
    98472 (1 600 kr)
  • 16 november 2022 kl. 17:02:09
    93256 (1 500 kr)
    Automatiskt bud
    98472 (1 500 kr)
  • 16 november 2022 kl. 17:01:44
    93256 (1 150 kr)
    Automatiskt bud
    98472 (1 100 kr)
  • 16 november 2022 kl. 10:13:12
    93256 (1 000 kr)
  • 11 november 2022 kl. 19:40:29
    93246 (600 kr)
+ Visa resten av budhistoriken